Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Chcesz się czymś podzielić z nami - pisz śmiało.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Witam, często muszę wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł funkcjonuje należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz w tym miejscu: https://topro.pl systemy alarmowe . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego rodzaju czujniki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do mieszkania. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:55

Cześć. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają ogrom możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony dobrze to będzie można bez problemu dać taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów alarmowych nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu systemu alarmowego, który pokazuje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

Wróć do „Frywolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości