Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Chcesz się czymś podzielić z nami - pisz śmiało.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Potrzebuję wykonawcy, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje sprawdzonego fachowca, który para się wykonywaniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na ludzi z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Potrzebuję firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niewielkie ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w wytwarzaniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tej firmy z okolic Warszawy szklarz Jerzy Cienkusz - mają bardzo ciekawe pracę Obrazek Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich stronie to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Potrzebuję firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Witam, nie miałem pojęcia iż są takie rozwiązania. Jestem w trakcie wykańczania domu i dumałem jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę się dowiedzieć jak kształtuje się to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:

Wróć do „Frywolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość